Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

bakg

  KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 11709009



*

nr 1170 9009


Roberto Matta

(1911-2002), Frankrike


Färgetsning, 62/100, motivet: 38x49


Roberto Matta, född i Santiago 1911, död 2002, chilensk målare.

Följerätt

Ja

Utrop:

1.200 kr

Såld:

3.000 kr

Sista tid för bud online:

måndag 19 mars 2018
kl 19:57:12


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
15/3 05:52:01 1      800 kr
15/3 13:28:36 2      2.000 kr
17/3 20:19:07 3      1.400 kr
17/3 20:19:07 2      1.500 kr (Budbetjänt)
17/3 22:35:02 4      2.200 kr
18/3 17:47:40 4      Vinnande bud
19/3 18:18:03 5      2.400 kr
19/3 18:18:03 4      2.600 kr (Budbetjänt)
19/3 18:22:49 5      2.800 kr
19/3 18:22:49 4      (budbetjänt)


Läs om budbetjänten

  • Tema
  • 19 mar

Grafik

Tema Grafik är en auktion med litografier, etsningar och annan grafik med mera av konstnärer som Olle Bærtling, Slas Stig Claesson, Corneille, Marc Chagall, Peter Dahl, Salvador Dalí, Yrjö Edelmann, S ...



Läs mer om Grafik

  • Konstnär/Designer

Roberto Matta

Roberto Matta, född i Santiago 1911, död 2002, chilensk målare.

Läs mer om Roberto Matta
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar europa frankrike fransk franska franskt färgetsning grafik roberto matta




Ladda ner broschyr